Linkovi

13./14.-06-2015, Craiova (ROU)
BALKANSKO PRVENSTVO ZA KADETE

ANDREA ŠAMPIONKA BALKANA, SARA BRONZANA

U rumunskom gradu Krajova održano je prvenstvo Balkana za kadete u džudou. Među reprezentativcima Srbije bila su i tri člana DžK DINAMO, Andrea Stojadinov, Sara Slavković i Filip Rinkovec. Prvenstvo je trajalo dva dana, a prvog dana radile su kategorije -40 kg, -44 kg, -48 kg, -52 kg i -57 kg u ženskoj odnosno -50 kg, -55 kg, 60 kg, -66 kg i -73 kg u muškoj konkurenciji. Drugog dana radile su kategorije -63 kg, -70 kg i +70 kg u ženskoj, odnosno -81 kg, -90 kg i +90 kg u muškoj konkurenciji.

Prvog dana nastupli su Andrea i Filip. Stojadinov Andrea (-48 kg) je ubedljivo pobedila u kategoriji -48 kg. U prvom kolu je bila slobodna, u drugom kolu je pobedila takmičarku BiH, u polufinalu takmičarku Grčke i konačno u finalu takmičarku domaćina Rumunije.
Slavković SaraRinkovec Filip je zauzeo 7. mesto pobedivši u prvom kolu takmičara Albanije, u drugom je izgubio od takmičara Crne Gore, u prvom meču repesaža je pobedio takmičara Makedonije da bi potom izgubio od takmičara Turske.

Slavković Sara (+70 kg) nastupala je drugog dana i osvojila je treće mesto. U prvom kolu je bila slobodna, u drugom je izgubila od takmičarke iz Turske, u repesažu pobedila takmičarku BiH i u meču za treće mesto pobedila drugu takmičarku iz Srbije Marojević Vasiliju.